37000, Полтавська область, м. Пирятин, вул. Соборна, 21, тел. (05358)2-05-81, тел./факс (05358)2-05-80, office@pyryatyn-mrada.gov.ua
14 квітня 2021 року
Головне меню
Актуально

З метою покращення благоустрою населених пунктів Пирятинської міської територіальної громади мешканцям міста Пирятин дозволено безкоштовно вивозити на сміттєзвалище рослинні рештки, опале листя, гілля до 30 квітня!

 

Тут можна ознайомитися зі списком перейменованих вулиць та провулків Пирятинської ОТГ
Трансляція сесійних засідань
План місцевого економічного розвитку
Статистика
зараз на сайті: 13
переглядів: 111
візитів сьогодні: 676
візитів всього: 261725
Корисні посилання
Фрагмент старовинної бруківки. Початок ХХ ст.

Тротуар по вул.Успенській було викладено з цегли місцевого виробництва. Ймовірно, що масштабне будівництво в повітовому місті Пирятині, а також мощення тротуарів, було здійснено до 50-річчя діяльності Пирятинського повітового земства (1914 р.).

У звіті земства за 50 років своєї діяльності (1864 -1914 рр.) зустрічаються такі рядки: «Заведено було декілька десятків бруку у Пирятині, Яготині, Журавці, Калиновому Мості тощо та набруковано під’їзди до залізничних станцій, розташованих на території повіту».

Цікаво, що цегельної справи ще в 1803 році в Полтаві навчали кріпосних селян усієї губернії (серед них і пирятинців) німці-колоністи, яких «виписали» з Поволжя. З того часу цегляні заводи на Полтавщині почали рости, як гриби.

Перша офіційна згадка про цегельний завод в Пирятині датується 1859 роком. Діяв він на багатій запасами якісної глини північній околиці міста. У 1863 році в документах вже згадуються 2 цегельні заводи.

У «Енциклопедичному словнику Брокгауза і Ефрона» вказано, що в 1896 році в Пирятині налічувалося 8 цегельних заводів. На 1901 рік достеменно відомо про один – власником якого був М.П.Орловський. Налічував 10 робітників.

На 1904 рік в Пирятині вже існувало чотири цегельні заводи, які загалом виробляли 1,2 млн. штук цегли. Два було розташовано – по вул.Цибаня (раніше – Прилуцька), один належав купцю М.І.Супрунову, інший – міщанину Я.В.Москальцю. Ще два по вул.Січових Стрільців (раніше – Лубенська). Власники – козак С.Ф.Торба та міщанин Є.К.Нагорний.

Найвірогідніше, що для мощення тротуарів у центрі міста використовувалася цегла із заводу Пирятинського земства (був розташований на місці заводу, що працював у Пирятині до 1990-х рр.). Цей завод збудовано за ініціативи гласного (депутата) повітового земства Петра Миколайовича Волховського і передано в управління Соборного церковного попечительства. Саме на кошти, зароблені цим заводом, та з цегли, яку він випускав, «збудовано і освячено в 1913 році на горбочку поміж будівлями хлопчачої та дівочої гімназії Миколаївську церкву, то й скрасила вона Пирятин», - пише наш земляк історик Микола Стороженко про собор, названий в народі Новим. Зараз на його місці знаходиться Пирятинський культурно-громадський центр.

Проте є ймовірність, що для ремонту доріг та тротуарів могли використати цеглу Свято-Успенської церкви, збудованої в 1887 року коштом дружини капітана Миргородського полку Тамари Васецької. У кінці 50-х років ХХ ст. церкву було зруйновано.


Пошук по сайту
 
Smart
Анонси подій

14 квітня 2021 року, о 14.00 год, в приміщенні Клубу громадського діалогу відбудеться засідання постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та охорони природи.

 

16 квітня 2021 року, о 13.00 годині, у великій залі адмінбудинку (вул. Соборна, 42, м.Пирятин) відбудеться спільне засідання постійних комісій з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, підприємництва та комунальної власності, з питань містобудування, будівництва, житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку та сфери послуг та з питань прав людини, законності, культури, молоді, депутатської діяльності, етики та ЗМІ.

 

Виконавчий комітет Пирятинської міської ради оголошує конкурс

на зайняття вакантних посад

 

15 квітня, о 10.00 у великій залі адмінбудинку відбудеться чергове засідання виконавчого комітету Пирятинської міської ради.

 

Для зручності громадян, з метою надання консультацій, відповідей на проблемні питання запроваджено додатковий телефонний номер: 066-617-94-32.

У разі виявлення порушень прав дитини повідомляйте на „гарячу“ телефонну лінію Пирятинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за номером (05358) 3-22-99

Електронне врядування
Ми в соціальних мережах
Я МАЮ ПРАВО!
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

© 2021 Пирятинська міська рада Powered By AMCMS v5.0 (0.692396 sec.)